× بستن تبلیغات

خرید سیسیکم
خرید iptv
خرید سیسیکم
ارزیابی تأثیرات زیست محیطی: تئوری و عمل انواع مختلف دانش لازم برای صحبت

ارزیابی تأثیرات زیست محیطی: تئوری و عمل انواع مختلف دانش لازم برای صحبت

يکشنبه 10 مرداد 1400
21:45
شاهین طلایی

ارزیابی تأثیرات زیست محیطی: تئوری و عمل انواع مختلف دانش لازم برای صحبت با زبان EIA و انجام EIA ها با تمرکز بر انواع مسائل زیست محیطی ، از جمله تأثیرات بر اجزای محیطی ، مانند هوا ، آب ، خاک ، زمین ، سر و صدا و بیولوژیکی را توصیف می کند. محیط ها این کتاب که در 15 فصل سازماندهی شده است ، ابزارها و روش هایی را برای ارزیابی م effectiveثر از جمله تهیه گزارش ، اقدامات طراحی و اقدامات کاهش دهنده مربوطه که می تواند برای کاهش یا جلوگیری از اثرات منفی انجام شود ، در اختیار مهندسان قرار می دهد. مطالعات موردی ارائه می شود ، با ارائه راهنمایی هایی که متخصصان می توانند برای درک بهتر ، برنامه ریزی و آماده سازی ارزیابی اثرات زیست محیطی استفاده کنند.روشهای دقیق کنترل آلودگی هوا ، طرحهای تصفیه پسماند ، پالایش گیاهی ، تصفیه زیستی ، زباله های خطرناک ، توسعه کمربند سبز و برداشت آب باران را ارائه می دهد
مفاهیم و تعاریف مهم EIA و برنامه ریزی و مدیریت مطالعه EIA را برجسته می کندارزیابی تأثیرات زیست محیطی برای کشورهای در حال توسعه بر اساس مقالات منتخب ارائه شده در کنفرانس بین المللی 1991 در مورد ارزیابی اثرات محیطی ، که در دهلی نو ، هند برگزار شد ، می باشد. این اثر در چهار بخش شامل 18 فصل تنظیم شده است. بخش اول یک مرور کلی و ملاحظات کلی ارزیابی اثرات زیست محیطی متعادل (EIA) ، با تأکید ویژه در کشورهای در حال توسعه آسیا ، ارائه می دهد. بخش دوم EIA های مختلف انجام شده در صنایع مختلف ، از جمله کارخانه های شیمیایی ، معدن زغال سنگ ، نیروگاه های حرارتی و نیروگاهی ، و دفع زباله های جامد را برجسته می کند. این بخش همچنین مدل سازی شبیه سازی در EIA را توضیح می دهد. بخش سوم تجربیات ملی در EIA را مورد بحث قرار می دهد. این بخش به توضیح EIA پروژه های توسعه ای در هلند ، سوئد ، فیلیپین ، تانزانیا ، کانادا ، هند و انگلستان می پردازد. قسمت چهارم خلاصه و توصیه هایی را ارائه می دهد. این کتاب برای دانشمندان محیط زیست و پژوهشگران مفید خواهد بود.تأثیرات زیست محیطی استراتژی های انرژی در EEC گزارشی است که برای خدمات حفاظت از محیط زیست و مصرف کنندگان کمیسیون اتحادیه اروپا تهیه شده است. هدف این گزارش بررسی اثرات تولید و استفاده از اشکال مختلف انرژی در محیط بر محیط زیست و تعیین محدوده برای به حداقل رساندن تأثیرات زیست محیطی از طریق اتخاذ استراتژی های مناسب انرژی است. پس از مقدمه ، این گزارش در بخش 2 و 3 خلاصه ، نتیجه گیری و توصیه های ارائه شده در زمان جلسات هسته ای را ارائه می دهد. بدنه اصلی گزارش به دو قسمت تقسیم می شود. بخش A شامل ارزیابی نیازهای انرژی آینده جامعه و پیش بینی های تامین انرژی اولیه با توجه به استراتژی های مختلف انرژی جایگزین است.
در مورد تأثیرات بر اجزای محیطی ارزشمند مانند هوا ، آب ، خاک ، زمین ، سر و صدا ، و محیط های بیولوژیکی و اقتصادی اجتماعی به صورت سیستماتیک بحث می کند.


[ بازدید : 35 ]
نویسنده ، استاد مهندسی محیط زیست و مدیر مرکز تحقیقات آب در دانشگاه استرالیای غربی ، مراقب است که عبارات ریاضی مناسب برای اصول دینامیک سیالات را بدون بارگذاری دشوار یا گسترده بر خواننده اضافه کند.
با شروع بحث در مورد اصول دینامیک سیالات برای دانشجویان کارشناسی ، کتاب به مطالب دقیق تری برای دانشجویان فارغ التحصیل و متخصصان مهندسی و/یا علوم محیط زیست ، لیمنولوژی فیزیکی ، دینامیک دهانه رودخانه و اقیانوس شناسی ساحلی می پردازد. موضوعات مورد بررسی شامل معادلات حرکت ، ویسکوزیته سیال ، هیدرولیک محیطی ، مخلوط و پراکندگی ، امواج سطحی و جریانهای محیطی است. مطالب ارائه شده بر اساس 40 سال آموزش نویسنده در زمینه دینامیک سیالات در برکلی ، کلتک ، کارلسروهه ، پادووا و استرالیای غربی است.اصول دینامیک سیالات را معرفی می کند ، با کاربردهای ساده دنبال می کند و برنامه های پیچیده تری را در این زمینه تجربه می کند
یک درمان منحصر به فرد ، معتبر و قابل دسترس در مورد موضوع ارائه می دهد قانونی زیست محیطی برای آلاینده های آلی مداوم نشان دهنده آخرین فن آوری در پزشکی قانونی محیط زیست در رابطه با آلاینده های آلی پایدار (POPs) است. این کتاب یک مرجع کامل برای پزشکان و دانشجویان است و طیف وسیعی از موضوعات را از تکنیک های تحلیلی جدید گرفته تا وضعیت قانونی و قانونی در جامعه جهانی را پوشش می دهد.
مطالعات موردی در دنیای واقعی کاربرد تکنیک های تحلیلی و علمی پیشرفته را نشان می دهد
بحث GC*GC مقدمه و ارزیابی تکنیکی جدید از رهبران این زمینه را ارائه می دهد
توسعه تکنیک های تحلیلی جدید (مانند 2-D GC*HC و LC*LC) برای ردیابی منبع و سرنوشت
افزایش آگاهی در مورد تاثیرات زیست محیطی آلاینده های آلی مداوم (POPs)
توسعه اقدامات بین المللی برای کنترل POPs را توضیح می دهد تا شیمی دانان بتوانند مسائل حقوقی را درک کنند
از طریق مطالعات موردی از متخصصان برجسته بین المللی ، مسائل دنیای واقعی-از جمله تخصیص مسئولیت انتشار در محیط زیست-با استفاده از تکنیک های تحلیلی و علمی پیشرفته حل می شود. این کتاب به معرفی و ارزیابی توسعه تکنیک ها و فناوری های جدید برای ردیابی منبع و سرنوشت POP های تازه ظهور و کلاسیک (مواد پرفلورآلکیل ، بازدارنده های شعله برم دار ، آفت کش های ارگانوکلرین ، مواد شیمیایی پرفلورین ، هیدروکربن های معطر چند حلقه ای و بی فنیل های کلرید) در رسانه های محیطی می پردازد. از جمله محیط های جوی ، دریایی ، آب شیرین و شهری.
شامل عبارات ریاضی مناسب است ، بدون آنکه خواننده را با علامت گذاری دشوار یا گسترده بار سنگینی کند
این کتاب یک مرور کلی را ارائه می دهد ، در حالی که متخصصانی که به اطلاعات عمیق تری نیاز دارند می توانند به متون پیشرفته در زمینه های خاص مورد علاقه خود روی آورند.
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رزباف است. || قدرت گرفته از Pasargadblog.ir